PoČjDMHv
ČjHvMAj/TvTv/Aj

Chov poštovních holubů

15. duben 2024

V pondělí 15. dubna proběhl v 6. třídě projekt s odborníkem z praxe panem Bc. Martinem Zadražilem, který je vášnivým chovatelem poštovních holubů. První část projektu probíhala interaktivně ve třídě, kde se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací o historii chovu, válečných hrdinech, o sportovních soutěžích atd. Následovala praktická část přímo u chovatele. Všichni se shodli na tom, že chov poštovních holubů je velmi zajímavý koníček náročný na čas, finance i organizační záležitosti. Odměnou jsou však příjemné pocity z klání, klubový život a chovatelské zážitky.

Výroba třídních triček

11. duben 2024

Žáci 6. ročníku se pustili s velkým elánem do výroby třídních triček. Zvolili metodu batiky za studena. Výsledkem jsou krásná barevná trička a těžko rozhodnout, které je to nejkrásnější! Třídní tričko bude sloužit jako dress code na různé školní akce, výlety, turnaje atd.

Exkurze do Prahy

4. duben 2024

Ve čtvrtek 4. dubna 2024 se žáci 6., 7. a 8. ročníku zúčastnili exkurze do Prahy. Navštívili rozhlednu na Petříně, Pražský hrad – katedrálu svatého Víta, Vladislavský sál, Zlatou uličku. Dále prošli přes Malostranské náměstí, Karlův most, Klementinum na Staroměstské náměstí, kde si prohlédli orloj. Svoji cestu zakončili na Václavském náměstí.