Základní škola a Mateřská škola Stonařov

Základní škola Stonařov

6. třída

6. třída
0123456
PoČjDMHv
ÚtM/ČjČj/MZAj/TvTv/AjInf
StMČjVoAj/TvTv/AjVp
ČtČjDFZVv
ČjHvMAj/TvTv/Aj

Fotogalerie 6. třídy

Cesta k pramenům Dyje

Cesta k pramenům Dyje


17. květen 2024

Ve čtvrtek 17. května se vypravili žáci 6. ročníku k pramenům Dyje. Pěší cesta vedla přes Otín, Stajíště na určené místo. Zde proběhla zasloužená svačina s ochutnávkou pramenité vody. Žáci se dozvěděli nové informace o tom, že se naše tzv. Moravská Dyje vlévá v Rakousku do Dyje (německy die Thaya), poté do Dunaje a Černého moře. Zpáteční cesta pokračovala do Třeště na zmrzlinu a nakonec autobusem do Stonařova.

Projekt Starověký Řím

Projekt Starověký Řím


18. duben 2024 až 13. květen 2024

V měsíci dubnu a květnu pracovali šesťáci na projektu Starověký Řím. V dějepise s fiktivní cestovní agenturou procestovali starověké památky v Římě, vyplnili pracovní listy a zhlédli dokument o gladiátorech a římské aréně. Ve výtvarné výchově kreslili chrám, který je zasvěcen bohům — tzv. Pantheon. V pracovních činnostech pracovali s odpadním materiálem, s kartóny a s plastovými víčky. Vznikl model amfiteátru Kolosea, postavy římských vojáků, svitky s římským písmem. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací a prokázali svou zručnost a kreativitu.

Chov poštovních holubů

Chov poštovních holubů


15. duben 2024

V pondělí 15. dubna proběhl v 6. třídě projekt s odborníkem z praxe panem Bc. Martinem Zadražilem, který je vášnivým chovatelem poštovních holubů. První část projektu probíhala interaktivně ve třídě, kde se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací o historii chovu, válečných hrdinech, o sportovních soutěžích atd. Následovala praktická část přímo u chovatele. Všichni se shodli na tom, že chov poštovních holubů je velmi zajímavý koníček náročný na čas, finance i organizační záležitosti. Odměnou jsou však příjemné pocity z klání, klubový život a chovatelské zážitky.