PoČjDMHv
ČjHvMAj/TvTv/Aj

Cesta k pramenům Dyje

17. květen 2024

Ve čtvrtek 17. května se vypravili žáci 6. ročníku k pramenům Dyje. Pěší cesta vedla přes Otín, Stajíště na určené místo. Zde proběhla zasloužená svačina s ochutnávkou pramenité vody. Žáci se dozvěděli nové informace o tom, že se naše tzv. Moravská Dyje vlévá v Rakousku do Dyje (německy die Thaya), poté do Dunaje a Černého moře. Zpáteční cesta pokračovala do Třeště na zmrzlinu a nakonec autobusem do Stonařova.

Projekt Starověký Řím

18. duben 2024 až 13. květen 2024

V měsíci dubnu a květnu pracovali šesťáci na projektu Starověký Řím. V dějepise s fiktivní cestovní agenturou procestovali starověké památky v Římě, vyplnili pracovní listy a zhlédli dokument o gladiátorech a římské aréně. Ve výtvarné výchově kreslili chrám, který je zasvěcen bohům — tzv. Pantheon. V pracovních činnostech pracovali s odpadním materiálem, s kartóny a s plastovými víčky. Vznikl model amfiteátru Kolosea, postavy římských vojáků, svitky s římským písmem. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací a prokázali svou zručnost a kreativitu.

Chov poštovních holubů

15. duben 2024

V pondělí 15. dubna proběhl v 6. třídě projekt s odborníkem z praxe panem Bc. Martinem Zadražilem, který je vášnivým chovatelem poštovních holubů. První část projektu probíhala interaktivně ve třídě, kde se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací o historii chovu, válečných hrdinech, o sportovních soutěžích atd. Následovala praktická část přímo u chovatele. Všichni se shodli na tom, že chov poštovních holubů je velmi zajímavý koníček náročný na čas, finance i organizační záležitosti. Odměnou jsou však příjemné pocity z klání, klubový život a chovatelské zážitky.