Od svačin na zdi k válečku v ruce
18. červen 2026
Kdo by si pomyslel, že třída osmáků vymění svačinu za malířský váleček? A přece se stalo! Poté, co během školního roku stěny naší třídy získaly sbírku otisků od svačin, šmouh, záhadných skvrn a uměleckých děl neznámých autorů, nastal čas na velkou proměnu. Osmáci nastoupili do práce s překvapivým nadšením, přinesli si malířské náčiní z domova a většina z nich držela váleček poprvé v ruce. Výsledek? Třída prokoukla, stěny září novotou a osmáci si odnesli zkušenost, kterou jim žádný mobil ani počítač nenahradí. Poučení dne: Co si žáci „vyzdobí“, to si také sami vymalují!