PoČjMČjTvAj
ČjMVlVvVv

Návštěva Zoo Jihlava

31. květen 2024

Páťáci se spolu s dalšími čtyřmi školami za odměnu za aktivní účast ve výtvarné soutěži EAZA podívali zdarma do Zoo Jihlava. Zde si celé dopoledne mohli volně prohlížet všechna zvířata a zúčastnili se také předání cen ve vesničce Matongo. Každá z pěti pozvaných škol si připravila krátké vystoupení (básničku, písničku …) a dostala diplom a drobné ceny. Nakonec proběhlo losování, která třída získá na příští školní rok jeden výchovně vzdělávací program v centru PodpoVRCH zdarma. Měli jsme štěstí a vylosováni jsme byli právě my. 😊 Budoucí šesťáci tedy příští v příštím školním roce mohou jet do zoo zadarmo znovu. Naše výtvarné práce zůstanou ve vesničce Matongo vystavené do konce školního roku a pak budou přemístěny do vzdělávacího centra PodpoVRCH.

Úžasná příroda Vietnamu

17. květen 2024 až 24. květen 2024

Žáci 5. třídy se zúčastnili výtvarné soutěže v rámci mezinárodní kampaně EAZA (Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií). Letošní ročník s názvem Vietnamazing – „Úžasná příroda Vietnamu“ byl zaměřen na ochranu přírody ve Vietnamu a jeho hlavním cílem je upozornit na problémy, které vietnamskou přírodu ohrožují. Páťáci malovali plakáty a obrázky ohrožených druhů a díky své aktivní účasti dostali možnost navštívit 31. května zoologickou zahradu v Jihlavě zdarma.

Den matek

10. květen 2024

10. května se u příležitosti Dne matek páťáci pustili do tvořivých aktivit, aby udělali svým maminkám radost. Připravovali přáníčka, vyráběli origami tulipány z barevného papíru a také pro své maminky skládali vlastní básně. Nejnáročnějším úkolem pro děti bylo právě psaní básní, do kterých vložily mnoho úsilí a emocí. Všechny výrobky byly tvořeny s velkou pečlivostí a výsledkem byly krásné a osobité dárky. Doufáme, že maminkám udělaly radost.