PoČjMAjČjTv
ČjVlShMČj

Sportovní den

29. červen 2022

Poslední školní den před ukončením školního roku bývá v naší škole již tradičně dnem sportovním. Na druhém stupni probíhají především kolektivní sporty (hlavně fotbal a vybíjená) a některé atletické disciplíny, na prvním stupni jsou to různé netradiční sportovní soutěže. Společné sportování jsme si všichni užili, jak ilustrují i přiložené fotografie.

Plavecký výcvik

20. květen 2022 až 24. červen 2022

V průběhu května a června žáci 3., 4. a 5. ročníku zdárně absolvovali výukový kurz plavání v jihlavském bazénu. Ze všech žáků se stali plavci nebo alespoň poloplavci, mnozí se velmi zdokonalili. 24. června se konala závěrečná lekce, na které proběhly plavecké závody na 50 m volný způsob. V kategorii dívek se nejlépe umístily Valerie Ochranová (52,9 s), Michaela Nikrmajerová (57,8 s) a Barbora Prášilová (58,8 s), v kategorii chlapců plavali nejlépe Jakub Hos (50,4 s), David Zvěřina (57,9 s) a Dominik Hájek (58,6 s).

Brémští muzikanti

20. červen 2022

Pohádku bratří Grimmů „Brémští muzikanti“ nacvičili v hodinách dramatické výchovy žáci 4. ročníku. Papírové loutky a kulisy vyrobili v hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy. Nacvičenou pohádku pak předvedli svým mladším spolužákům (žákům 1.–3. ročníku) i dětem v mateřské škole.