PoČjMAjTv
ČjMVvVvAj

Projekt Vyjmenovaná slova

10. leden 2023 až 20. leden 2023

V průběhu ledna pracovali čtvrťáci na rozsáhlém třídním projektu, jehož hlavní téma vycházelo z právě dokončeného učiva českého jazyka. Na vyjmenovaná slova se žáci podívali z různých úhlů, ve skupinkách plnili různé úkoly napříč všemi předměty. Kromě úkolů zaměřených čistě na český jazyk kreslili rostliny, houby a živočichy ve vyjmenovaných slovech, lepili vlaky s příbuznými slovy, zpívali písničky s vyjmenovanými slovy (na každou řadu se naučili jednu), v matematice společně spočítali 1845 příkladů na násobilku, díky nimž vyluštili pomocí klíče názvy 200 obcí v ČR, v jejichž názvu se y po obojetných souhláskách vyskytuje (např. Pyšely, Kamýk, Vyskytná …), jejich obrázky potom vlepovali do mapy. Zahráli si únikovou hru s hledáním pokladu v prostorách školy, na interaktivní tabuli pak i tematicky zaměřenou hru AZ–kviz a Riskuj.

Cyril a Metoděj

12. leden 2023

Ve čtvrtek 12. ledna absolvovali žáci 4. a 5. ročníku výchovně–vzdělávací program věnovaný slovanským věrozvěstům Konstantinovi a Metodějovi. Dozvěděli se základní životopisná data o těchto světcích, seznámili se s historickými událostmi, které se týkaly jejich působení v našich zemích, významem vlastního písma pro naše předky a jeho symbolice. Program pro děti zrealizovala paní katechetka Ludmila Krčálová z Římskokatolické farnosti Luka nad Jihlavou.

Návštěva kina

22. prosinec 2022

Poslední den před vánočními prázdninami děti všech tříd navštívily v kině CineStar v Jihlavě filmové představení nové české pohádky Princezna zakletá v čase 2.