PoČjMPrvVv
ČjMČj

Husité

9. únor 2024

9. února se žáci všech tříd naší školy zúčastnili výukového programu „Husité“, se kterým k nám zavítala skupina historického šermu Renegáti z agentury Pernštejni v Pardubicích. Na chvíli jsme se přesunuli v dějinách o 600 let zpátky do doby husitských válek. Děti viděly, jaké zbraně husité používali, dozvěděly se, jak se s nimi bojovalo. Někteří žáci dostali možnost se aktivně zapojit do ukázky husitského útoku, mohli se postavit na husitský bojový vůz, uchopit do rukou husitské zbraně. Představení žáky nejen obohatilo o další znalosti z historie, ale také pobavilo.

Vzdělávácí program Zdravá 5

1. únor 2024

Na začátku února se žáci 1., 2. a 3. třídy účastnili vzdělávacího programu „ZDRAVÁ PĚTKA“, který zábavnou a interaktivní formou žáky seznámil se zásadami zdravého stravování. Cílem projektu je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozenému zapojení do svého životního stylu. Po splnění všech úkolů, na kterých žáci pracovali ve skupinkách, obdrželi všichni na závěr originální vysvědčení se samými pětkami.😊

Bruslení

8. leden 2024

Prvňáčci a druháčci zahájili začátkem ledna kurz bruslení.