PoČjDMVzAj
MNjČjAjTv

Zetor Show

20. červen 2024

Ve čtvrtek 20. června 2024 navštívili žáci 6., 7. a 8. třídy Zetor Show v Novém městě na Moravě. Pro návštěvníky byl připravený zajímavý program a žáci si mohli i mnohé sami vyzkoušet. Zhlédli výstavu zemědělské techniky, ať nové či historické. Střední školy z Vysočiny prezentovaly studijní obory, které lze na jejich školách studovat. Proběhlo mistrovství republiky v jízdě zručnosti traktorem s vlekem, manitou cap, show stihl timbersports, autogramiáda biatlonisty Michala Krčmáře a hokejisty Martina Nečase. Děkujeme AGRU Stonařov za úhradu dopravy.

Projekt Místo, kde žiji

20. květen 2024 až 30. květen 2024

V měsíci květnu žáci 7. ročníku pracovali na projektu s názvem Místo, kde žiji. Úkolem bylo stát se průvodci a ukázat potencionálním návštěvníkům některé zajímavosti městyse. V českém jazyce a ve výchově k občanství hledali informace o románském karneru, nejstarší památce městyse i o dalších zajímavých místech ve Stonařově — o obnovené křížové cestě pod vrchem Kalvárie s 14 zastaveními, o farním kostelu svatého Václava, s nímž souvisí i znak a prapor městyse. Následovala procházka městysem a návštěva památných míst a příjemné setkání s panem děkanem Jiřím Buchtou. Získané informace žáci zpracovali a poté využili ve výtvarné výchově a v pracovních činnostech. Zde žáci pracovali hlavně s odpadním materiálem. Vznikla vydařená díla, která zdobí chodbu naší školy. Zvolené téma žáky zaujalo, dozvěděli se mnoho zajímavostí, prokázali zručnost, kreativitu. Zjistili, že Stonařov a okolí má co nabídnout, že tu žila a žije i spousta zajímavých lidí. Uvědomili si, že toto místo mají moc rádi.

Exkurze do Prahy

4. duben 2024

Ve čtvrtek 4. dubna 2024 se žáci 6., 7. a 8. ročníku zúčastnili exkurze do Prahy. Navštívili rozhlednu na Petříně, Pražský hrad – katedrálu svatého Víta, Vladislavský sál, Zlatou uličku. Dále prošli přes Malostranské náměstí, Karlův most, Klementinum na Staroměstské náměstí, kde si prohlédli orloj. Svoji cestu zakončili na Václavském náměstí.