PoM/ČjČj/MDFVo
Aj/TvTv/AjMČjVzZ

Lyžařský kurz

9. leden 2023 až 13. leden 2023

I když nám počasí nepřálo, letošní lyžák jsme zvládli bez problémů. Chyběly nám sice zasněžené Krkonoše, ale na sjezdovkách bylo sněhu dostatek. Na rozježdění nám svou mini sjezdovku poskytla bouda Máma, dva celé dny jsme pak strávili v lyžařském areálu v Peci. Velkým bonusem pro nás byl dovoz oběda až ke sjezdovce, takže jsme mohli lyžovat celý den, za což patří velké poděkování provozovatelům chaty. Denně jsme se sice vraceli promáčeni deštěm, ale troufáme si říci, že spokojení. Všichni začátečníci zvládli lyžařské základy i jízdu na vleku, zdatnější lyžaři se sjezdařsky dále posunuli. Jelikož bylo bezvadné i ubytování a strava, na letošní Krkonoše budeme určitě v dobrém vzpomínat.

Prostíráme vánoční stůl

16. prosinec 2022

V pátek 16. prosince žáci sedmého ročníku v předmětu Výchova ke zdraví prostírali vánoční stůl. Pracovali ve skupinkách, každý něco přinesl, zapojil svou fantazii a kreativitu. Výsledky jejich práce můžete zhlédnout ve fotogalerii a třeba pochytit inspiraci. Porotou byli žáci šestého ročníku, kteří určili za vítěze skupinu ve složení Natálie Dvořáková, Sabina Havelková, Daniel Smolík, Soňa Michálková a Milan Tomšů.

Mikulášská nadílka

5. prosinec 2022

Mikulášská nadílka je tradicí, která neodmyslitelně patří k adventnímu času. Kdo z nás rád nevzpomíná na známou trojici Mikuláš, anděl a čert, bez kterých si nedovedeme začátek prosince vůbec představit. Také letos do školy i do školky Mikuláš se svou družinou zavítal. Hodné děti pochválil, zlobivé pokáral, ale nakonec všechno dobře dopadlo a čerti si nikoho neodnesli. Od andělů pak dostaly všechny děti sladkou odměnu.