Základní škola a Mateřská škola Stonařov

Základní škola Stonařov

3. třída

3. třída
012345
PoČjMAjHvTv
ÚtČjMPrvČj
StČjMAjVvČj
ČtČjMČjPrvTv
ČjMAjPrv

Fotogalerie 3. třídy

Den bez aut

Den bez aut


22. září 2023

22.  září se naše škola zapojila do akce spojené s Mezinárodním dnem bez aut. Jeho cílem je poukázat na to, jak je planeta zatěžována nadměrným využíváním automobilové dopravy. Zároveň vybízí k tomu, aby lidé více chodili pěšky. V rámci podpory této myšlenky se žáci všech tříd v pátek 22. září zúčastnili společného výšlapu na Aleje. U loveckého zámečku pak děti ve skupinkách plnily různé úkoly, za jejichž úspěšné zvládnutí na ně čekala sladká odměna. Den strávený v přírodě jsme si všichni užili a dokázali jsme, že se nepotřebujeme všude vozit auty a chůze nám nedělá problém, protože celou trasu v pohodě zvládli i ti nejmenší.

Sportovní den

Sportovní den


29. červen 2023

Ve čtvrtek 29. června se uskutečnil tradiční celoškolní sportovní den. Na druhém stupni se soutěží především v kolektivních sportech, zejména ve fotbale a vybíjené, na prvním stupni si děti svoji zdatnost ověřily v různých individuálních sportovních disciplínách. Krásný letní den jsme si při společném sportování všichni užili, což ilustrují i přiložené fotografie.

Černobílý den

Černobílý den


21. červen 2023

Z iniciativy žákyň deváté třídy proběhl ve středu 21. června tzv. „Černobílý den“. Naším úkolem bylo přijít do školy v černém nebo v bílém oblečení, popřípadě v kombinaci těchto barev. Černá je módní barva mladé generace, je univerzální, elegantní. Symbolicky je však považována za barvu tajemna a smutku. Abychom nepůsobili příliš temně, prosvítili jsme své outfity jejím opakem, a sice bílou. Všichni se s elánem zapojili, moc jsme si den užili a vznikly krásné fotografie.