PoČjMPrvTvČj
ČjMAjČjHv

Sportovní den

29. červen 2022

Poslední školní den před ukončením školního roku bývá v naší škole již tradičně dnem sportovním. Na druhém stupni probíhají především kolektivní sporty (hlavně fotbal a vybíjená) a některé atletické disciplíny, na prvním stupni jsou to různé netradiční sportovní soutěže. Společné sportování jsme si všichni užili, jak ilustrují i přiložené fotografie.

Výlet k prameni řeky Dyje

27. červen 2022

V pondělí 27. června se prvňáci, druháci a třeťáci společně vypravili na dopolední turistický výlet. Autobusem dojeli ze Stonařova na Pouště, odtud šli po zelené turistické značce lesní cestou k prameni řeky Dyje. Po svačině pokračovali do Panenské Rozsíčky, tam si zadováděli na dětském hřišti, dále do Bezděkova, kde si prohlédli a pohladili koně v Q Ranči. V horkém počasí pak všem přišlo vhod příjemné osvěžení nanukem v Pavlově. Celou (zhruba desetikilometrovou) trasu zvládly i nejmenší děti statečně.

Návštěva muzea

6. červen 2022, 23. červen 2022

Během června 1. a 2. třída navštívila Muzeum Vysočiny v Jihlavě. Zúčastnili se programu: Dnes je na pořadu les (Program o lesích Českomoravské vrchoviny a jejích obyvatelích). Díky získanému PROJEKTU „Být přírodě zase o kousek blíž“, který podpořil Kraj Vysočina, měly děti vstupné zdarma.