PoČjMAjHvTv
ČjMAjPrv

Husité

9. únor 2024

9. února se žáci všech tříd naší školy zúčastnili výukového programu „Husité“, se kterým k nám zavítala skupina historického šermu Renegáti z agentury Pernštejni v Pardubicích. Na chvíli jsme se přesunuli v dějinách o 600 let zpátky do doby husitských válek. Děti viděly, jaké zbraně husité používali, dozvěděly se, jak se s nimi bojovalo. Někteří žáci dostali možnost se aktivně zapojit do ukázky husitského útoku, mohli se postavit na husitský bojový vůz, uchopit do rukou husitské zbraně. Představení žáky nejen obohatilo o další znalosti z historie, ale také pobavilo.

Jak se dělá divadlo

6. únor 2024

V úterý 6. února se žáci 2. a 3. třídy vydali do Horáckého divadla na exkurzi s názvem Jak se dělá divadlo. Měli možnost nakouknout do skladu kostýmů, do šaten herců, postavit se na jeviště, sednout do hlediště, prohlédnout lóže a zkušebnu. Vyzkoušeli si role herců a ztvárnili pohádku o Otesánkovi. Seznámili se s pojmy jako je inspicient, rekvizitář, režisér, garderobiér, dramaturg… . Dostali se na místa, která jsou běžnému návštěvníkovi divadla nedostupná. Exkurze se nám moc líbila a každý si odnesl krásnou publikaci s názvem „Jak se dělá divadlo“.

Vzdělávácí program Zdravá 5

1. únor 2024

Na začátku února se žáci 1., 2. a 3. třídy účastnili vzdělávacího programu „ZDRAVÁ PĚTKA“, který zábavnou a interaktivní formou žáky seznámil se zásadami zdravého stravování. Cílem projektu je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozenému zapojení do svého životního stylu. Po splnění všech úkolů, na kterých žáci pracovali ve skupinkách, obdrželi všichni na závěr originální vysvědčení se samými pětkami.😊