PoČjMAjHvTv
ČjMAjPrv

Čarodějnický rej

30. duben 2024

V úterý 30. dubna proběhl ve 3. třídě čarodějnický rej. Procvičovali jsme slovní druhy s netopýrem a ropuchou, vyjmenovaná slova s čarodějnicí, dělení se zbytkem s pavoukem a luštili jsme čarodějnické rébusy. V areálu školy jsme hledali informace, které jsme následně potřebovali k vyřešení zaklínadla. Na závěr jsme si navrhli klobouk pro čarodějnici Uršulu.

Sýrový den

12. duben 2024

V pátek 12. dubna zakončili žáci 3. třídy vyjmenovaná slova po S „sýrovým dnem“. Každý si přinesl sýr dle libosti. Všechny sýry jsme nakrájeli a následně proběhla velká ochutnávka. O pestrost nebyla nouze. Jelikož se sešlo opravdu hodně sýrů, udělali jsme i pomazánky a pochutnali jsme si na jednohubkách. Nabídnout jsme šli i kamarádům z ostatních ročníků. Na závěr jsme si o výrobě sýru povídali a promítli jsme i krátké video. Vyjmenovaná slova po S jsme tím zdárně zakončili a teď „hurááá“ na vyjmenovaná slova po V.

Dárečky k zápisu

2. duben 2024 až 11. duben 2024

V průběhu první poloviny dubna se žáci všech tříd 1. stupně i obou oddělení školní družiny zabývali výrobou dárečků pro budoucí prvňáčky k zápisu.