PoČjMAj/AjChPč/PčF
Nj/TvTv/NjČjMDZ

Husité

9. únor 2024

9. února se žáci všech tříd naší školy zúčastnili výukového programu „Husité“, se kterým k nám zavítala skupina historického šermu Renegáti z agentury Pernštejni v Pardubicích. Na chvíli jsme se přesunuli v dějinách o 600 let zpátky do doby husitských válek. Děti viděly, jaké zbraně husité používali, dozvěděly se, jak se s nimi bojovalo. Někteří žáci dostali možnost se aktivně zapojit do ukázky husitského útoku, mohli se postavit na husitský bojový vůz, uchopit do rukou husitské zbraně. Představení žáky nejen obohatilo o další znalosti z historie, ale také pobavilo.

Lyžařský výcvik

15. leden 2024 až 19. leden 2024

Žáci 2. stupně se ve dnech 15.–19. 1. 2024 zúčastnili lyžařského kurzu v Peci pod Sněžkou. Krkonoše nás letos přivítaly krásnou sněhovou peřinou. I když většinu dní sněžilo, lyžování na čerstvém prašanu bylo bezva. Navíc se sešla šikovná parta lyžařů, přičemž i úplní začátečníci zvládli lyžařské základy velmi rychle. Po dvoudenním rozježdění v Modrém dole jsme pak celé dva dny strávili v lyžařském areálu v Peci. Splnili jsme všechny naše lyžařské cíle, žáci zvládli všechny tamní sjezdovky, ti nejlepší i tu černou na Hnědém vrchu. Fajn bylo ubytování i strava a žáci se zabavili i při večerních programech, o čemž ostatně svědčí i naše fotodokumentace. Z výše uvedených důvodů lze letošní lyžák považovat za velmi vydařený.

Vzdělávací vánoční programy

13. prosinec 2023

Ve středu 13. prosince navštívila naši školu paní Krčálová s výukovými vánočními programy. V 1. třídě velice zábavnou formou přiblížila nejmenším tradice a poselství Vánoc. Žáci 7. třídy se dozvěděli mnoho zajímavých informací o významném rodu Přemyslovců. Naslouchali a poté se zájmem aktivně vyplňovali pracovní listy. V 8. třídě proběhlo vyprávění o životě J. G. Mendela a jeho vědecké práci.