PoZMČJAJD
NJ/TVAJMCHVZNJ/TV

Výlet 6. a 7. třídy

23. červen 2021

Ve středu 23. června se 6. a 7. třída vypravila na školní výlet do Brna. Dopoledne byla na programu procházka po brněnských pamětihodnostech a zajímavostech. Začalo se v katedrále sv. Petra a Pavla, následoval tradiční „Zelňák“, radnice s pověstným drakem, Náměstí Svobody a ulice Česká. Zde jsme nasedli do „šaliny“ a absolvovali cestu přes „Mendlák“ do Jump Parku. Po skotačení na trampolínách a fyzické námaze jsme výlet zakončili na nezbytných nákupech ve „Vaňkovce“. Výlet jsme si užili a z jihomoravské metropole odvezli spoustu nezapomenutelných zážitků.

Online pečení Jidášů

31. březen 2021

Ve středu 31. března se sešla 6. a 7. třída odpoledne na online hodině z důvodu pečení velikonočních Jidášů. Podle velikonočních tradic, o kterých jsme si při pečení vyprávěli, zradil jeden z apoštolů Jidáš Ježíše právě na tzv. škaredou středu. Všichni žáci byli pečlivě připraveni a natěšeni. Těsto všem krásně po dvou hodinách vykynulo, poté nastoupila zručnost a kreativita mladých pekařů. Těsto symbolizuje lano a splétá se do různých tvarů. Výsledkem byly dva plné plechy nádherných voňavých Jidášů. Každý dostal za úkol Jidáše roznést po svých příbuzných. Měly by se sníst za svítání na Zelený čtvrtek a tím se budeme těšit pevnému zdraví a budeme chráněni před hadím uštknutím a vosím píchnutím.

Online pletení pomlázky

23. březen 2021

K Velikonocům patří podle tradic pomlázka z vrbového proutí. V úterý 23.  března odpoledne se žáci 7. ročníku sešli na online hodině, kde probíhala výuka pletení. Všichni byli řádně připraveni a v některých domácnostech zasedly celé rodiny. Ukázalo se, že pro někoho snadná rukodělná práce, pro někoho dosti těžký úkol. Nakonec vše dopadlo na výbornou, žáci si vzájemně své výrobky prezentovali a už se všichni společně těšíme na velikonoční svátky.